Menu

kancelaria adwokatów

22 maja 2020 - inne
kancelaria adwokatów

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy dobrego prawnika

kancelaria adwokatów

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który nieraz stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity są w stanie być ponad prawem jedynie dlatego, że są w stanie opłacić najbardziej fachowych i uzdolnionych radców prawnych. Bez wątpliwości, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik faktycznie ma tak kolosalną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub zupełnie inaczej, nie wolno zaprzeczyć, że istnieją lepsi oraz gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością widoczny.

W jaki sposób wybrać poprawnego adwokata?
O skuteczności danego adwokata najprawidłowiej poświadcza jego historia. Jest to bardzo konkretna forma portfolio, jaka przedstawia to, jak porządnie dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli wobec tego oczekuje się perfekcyjnych wyników w czasie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego specjalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Właściwym źródłem informacji jest też wykształcenie oraz opinie klientów.

W jaki sposób działa należyty prawnik?
Nastawienie uzdolnionego prawnika najpoprawniej przedstawia fachowość – musi być to figura całkowicie orientująca się w prawnych szczegółach, a równolegle na tyle elastyczna, aby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie ważnych dowodów lub ewentualnie kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.